Novinárska 100

Novinári na atletickej dráhe spomínali na Miloša a Ivana Kováčovcov

Žurnalisti z celého Slovenska si na Národnom atletickom štadióna v Banskej Bystrici pripomenuli Deň športovej žurnalistiky, Olympijský deň a predovšetkým osobnosti športového komentovania, ktoré sa zapísali do histórie slovenských dejín – a to Miloša Kováča a Ivana Kováča. V Banskej Bystrici sa konal jubilejný 20. ročník Novinárskej stovky a 2. ročník Novinárskeho behu na 1500 metrov.

Podujatie na štadióne SNP sa začalo najprv behom na 1500 metrov, ktorý ovládol Martin Rendek z Hospodárskych novín časom 5,09,46. Druhý skončil vyštudovaný žurnalista, olympijský víťaz v chôdzi na 50 km a dnes riaditeľ VŠC Dukla Banská Bystrica Matej Tóth (5,32,61), pričom o sekundu za ním dobehol na treťom mieste Peter Mráz z tlačovej agentúry SITA (5,33,64).

V šprinte na 100 m bol medzi novinármi najrýchlejší Radoslav Blaško z BB FM rádia s časom 13,53 s. Prišiel na podujatie druhý raz a obhájil prvenstvo z vlaňajška. Na druhej priečke skončil voľný novinár Roman Grešo (14,14) a bronzová pozícia patrí Petrovi Mrázovi zo SITA (14,73), ktorý sa na štart postavil bezprostredne po behu na 1500 metrov. Obe bežecké disciplíny absolvovali okrem neho aj športoví redaktori z RTVS Peter Mútňan a Milan Stanko a takisto Radoslav Blaško.