Aktuality

Majstrovstvá SR novinárov 2024 priniesli nové tváre a rekordnú účasť

Slovenský žurnalistický šampionát – Tipsport majstrovstvá Slovenska novinárov v stolnom tenise, napísal v sobotu 20. apríla 2024 svoju 27. kapitolu. Priniesol nové tváre a rekordnú účasť. Po troch predchádzajúcich edíciách, keď sa celková účasť pohybovala okolo 40 – 50 ľudí, teraz štartovali štyri desiatky mužov (rekordný počet), ku ktorým sa pripojilo 16 žien (historickým maximom bolo 19 v roku 2012). 

VIAC INFORMÁCIÍ A VÝSLEDKY

Danka Barteková prvýkrát kráľovnou slovenského športu, Jozef Lohyňa Športovou legendou

Strelkyňa Danka Barteková sa stala prvýkrát víťazkou tradičnej slovenskej novinárskej ankety Športovec roka. Najúspešnejším kolektívom roka 2023 sa stala futbalová reprezentácia Slovenska. Výsledky tradičnej ankety Klubu športových redaktorov (KŠR) vyhlásili na slávnostnom galavečere v Opere Slovenského národného divadla v Bratislave. Exkluzívnym partnerom galavečera bola stávková spoločnosť DOXXbet, hlavným partnerom BILLA a inštitucionálnymi partnermi Slovenský olympijský a športový výbor a Slovenský paralympijský výbor.

VIAC

Športovec roka 2023: Desiatka ankety jednotlivcov a trojka kolektívov je známa

Päť žien a päť mužov sa dostalo do najlepšej desiatky v ankete Klubu športových redaktorov Športovec roka 2023, ktorej výsledky vyhlásia na slávnostnom galavečere v pondelok 5. februára 2024. Počas galavečera spozná verejnosť aj najúspešnejší kolektív, mená Športovej legendy, Talentu roka i najúspešnejších paralympijských športovcov.

Príjemné stretnutie športových novinárov

Klub športových redaktorov chce obnoviť tradíciu pravidelného stretávania sa slovenských športových žurnalistov. Vo štvrtok 23. novembra sa v pivovari Brewer v bratislavskom Prievoze uskutočnilo prvé takéto stretnutie. Pozvanie prijalo vyše tridsať športových novinárov pôsobiacich v printových a online médiách, v rozhlase i v televízii.

Zo zákulisia Výboru KŠR

Členovia výboru Klubu športových redaktorov sa schádzajú každý mesiac s výnimkou letných prázdnin. V roku 2023 sa zatiaľ uskutočnili tri zasadnutia. Výbor sa na nich venoval aktuálnym udalostiam, napríklad akreditačným procesom na veľké medzinárodné podujatia. Intenzívne sa diskutovalo o budúcnosti ankete Športovec roka, ktorá je výkladnou skriňou Klubu športových redaktorov, o ktorú sa stará už tri desaťročia. Výbor schvaľoval dotácie na tradičné akcie športových novinárov, ako napríklad majstrovstvá Slovenska novinárov v stolnom tenise. Cieľom výboru je aj to, aby zblížil komunitu športových novinárov, na zasadnutiach sa preberali rôzne nápady, ako to dosiahnuť. V súčasnosti totiž existuje veľa rôznych médií a športoví novinári sa často vzájomne ani nepoznajú.  Zasadnutia výboru sa nesú v profesionálnom, ale priateľskom duchu. Takmer na každý mesiac pripadnú nejaké meniny alebo narodeniny, a tak nemôžu chýbať ani koláčiky 🙂 A keďže ide o skupinu zanietených športových priaznivcov, februárové zasadnutie bolo na niekoľko minút prerušené, keď všetci sledovali vystúpenie Petry Vlhovej na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní.

KŠR
KŠR